Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n

Australia's lunar rover could be making the moon its home in a few years Source: NASA

Ne një marrëveshje te re me NASA-n, Australia do te prodhoje nje automjet per perdorim ne Hene. Ky rover henor mendohet te zbrese ne Hene brenda pesë viteve te ardhshem, ndërsa shkencëtarët vazhdojnë perpjekjet per te gjetur mënyra se si te popullojne satelitin e vetëm natyror të Tokës.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n 15/10/2021 05:37 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More