Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Australia e Jugut teston programin e karantines ne shtepi

International arrivals will stay in home quarantine for 7 days under a new trial. Source: AAP

Shteti I Australise se Jugut per here te pare kete jave po teston programin pilot te karantinimit ne shtepi. Nese gjykohet I suskseshem, ky program do te zbatohet ne te gjithe Australine.Raporti ne vijim tregon si do te operoje ky program, nese ka rrezikshmeri, si dhe implikimet e programit per udhetimet nderkombetare ne te ardhmen.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Australia e Jugut teston programin e karantines ne shtepi 28/08/2021 06:12 ...
COVID-19: Preket ndjeshem Komuniteti Shqiptar ne Melburn, rreth 300 te infektuar me COVID-19 16/10/2021 30:31 ...
Edicioni Informativ - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:54 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 16 Tetor 2021 16/10/2021 04:31 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 16 Tetor 16/10/2021 06:27 ...
Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n 15/10/2021 05:37 ...
Australia përfiton nga shitja e municioneve në Afrikë 15/10/2021 05:42 ...
Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen 15/10/2021 09:58 ...
Organizata Boterore e Shendetit pergatitet të gërmojë më thellë mbi origjinën e COVID-19 15/10/2021 05:00 ...
View More