Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Hezitimi per tu vaksinuar vazhdon të shkaktojë shqetësim mbarëbotëror

Greek health care workers gather to protest against the government decision making vaccination against COVID-19 mandatory for all health care workers Source: Anadolu

Në shumë vende të botës fëmijët janë kthyer në klasa për fillimin e një viti të ri shkollor. Ndërsa shtetet kanë vendosur masa të ndryshme shëndetësore neper shkolla ne lidhje me COVID-19, duke shpresuar se mund të përmbajnë numrin e infeksioneve. Vaksinat shihen si e vetmja rruge jashte kufizimeve, por disa ende hezitojnë t'i marrin. Dhe urdhëri per vaksinim ka sjelle protesta.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Hezitimi per tu vaksinuar vazhdon të shkaktojë shqetësim mbarëbotëror 04/09/2021 05:03 ...
Specialistet: Komuniteti shqiptar duhet t'i qendroje larg keqinformimit rreth vaksinave 23/10/2021 17:17 ...
Edicioni Informativ - 23 Tetor 2021 23/10/2021 10:57 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 23 Tetor 23/10/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 23 Tetor 2021 23/10/2021 00:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 23 Tetor 2021 23/10/2021 08:33 ...
Blerjet si pasoje e frikës nga pandemia pengojne furnizmimin me ushqim për Australianët në nevojë 22/10/2021 05:31 ...
Në shtëpi apo në zyrë? Ku janë njerëzit më produktivë? 22/10/2021 06:57 ...
Si e shohin qytezat që jetojnë nga minierat e qymyrgurit një të ardhme pa djegie te lëndëve fosile? 22/10/2021 05:52 ...
Australia arrin objektivin e vaksinimit me 70% të popullatës plotësisht të vaksinuar 22/10/2021 05:17 ...
View More