Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen

Pregnant woman taking a vaccination Source: Moment RF

Ne fillimin e pandemise COVID-19 mjekët ishin veçanërisht të shqetësuar për gratë shtatzëna dhe se si ky virus do të ndikonte tek ato dhe foshnjat e tyre të palindura. Tashme, më shumë se një vit me pas, vaksinimi kundër COVID-19 po e ndihmon këtë grup të cenueshëm të mos spitalizohet. Ndërsa normat e vaksinimit po rriten me shpejtësi në të gjithë vendin, profesionistët e kujdesit shëndetësor u bëjnë thirrje grave që presin të behen nena, te bëjnë atë c’ka munden për të minimizuar rreziqet.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen 15/10/2021 09:58 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More