Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

SBS pergatitet te ndermarre nje rivleresim te programeve te veta informative shumegjuheshe

SBS Arabic24 ni moja ya huduma za lugha, inayo tolewa na SBS. Source: SBS

SBS ka nisur një rivleresim të programeve të veta shumëgjuhëshe ndërsa pergatitet te festoje 50–vjetorin e themelimit.Ky rivleresim do të mbeshtetet ne rezultatet e ketij viti te rregjistrimit te popullsise për të përcaktuar përbërjen dhe përmbajtjen e programeve shumegjuheshe gjate pesë viteve te ardhshme.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
SBS pergatitet te ndermarre nje rivleresim te programeve te veta informative shumegjuheshe 08/10/2021 05:06 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More