Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Shqipëria ofron nje strehë të sigurt për refugjatët afganë

Afghan children play outside a tourist resort in the Albanian coastal city of Shengjin Source: Getty

Shqipëria, një nga vendet më të varfra të Evropës, ka strehuar tashmë 1.000 refugjatë afganë nga 4000 refugjate që pranoi të strehoje përkohësisht. Kryeministri shqiptar ka kritikuar të tjerët qe sipas tij nuk po bëjnë pjesën e tyre. Të evakuuarit në Shqipëri jane strehuar në hotelet e bregdetit Adriatik.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Shqipëria ofron nje strehë të sigurt për refugjatët afganë 01/10/2021 03:46 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More