Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Si do te kaloje pandemia ne fazen e saj endemike?

Could we see busy crowds return to our CBDs in the near future Source: Getty

Me numrat ne rritje te vaksinimit në Australi, jane shtuar bisedimet se cfare na pret ne te ardhmen. SBS World News foli me dy nga epidemiologët kryesorë të vendit për të mesuar se si dhe kur mund të përfundojë pandemia.Sipas tyre, COVID-19 duket se do te bashkejetoje me ne. Që do të thotë se pandemia do të marrë fund dhe virusi do të bëhet 'endemik'.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Si do te kaloje pandemia ne fazen e saj endemike? 04/09/2021 05:50 ...
Specialistet: Komuniteti shqiptar duhet t'i qendroje larg keqinformimit rreth vaksinave 23/10/2021 17:17 ...
Edicioni Informativ - 23 Tetor 2021 23/10/2021 10:57 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 23 Tetor 23/10/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 23 Tetor 2021 23/10/2021 00:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 23 Tetor 2021 23/10/2021 08:33 ...
Blerjet si pasoje e frikës nga pandemia pengojne furnizmimin me ushqim për Australianët në nevojë 22/10/2021 05:31 ...
Në shtëpi apo në zyrë? Ku janë njerëzit më produktivë? 22/10/2021 06:57 ...
Si e shohin qytezat që jetojnë nga minierat e qymyrgurit një të ardhme pa djegie te lëndëve fosile? 22/10/2021 05:52 ...
Australia arrin objektivin e vaksinimit me 70% të popullatës plotësisht të vaksinuar 22/10/2021 05:17 ...
View More