Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Sipas nje studimi te ri dy doza te cfaredo vaksine ofrojne mbrojtje te ngjashme ndaj virusit te COVID-19

New research finds two doses of any vaccine will offer similar COVID-19 protection. Source: Getty Images

Nje studim I ri mbi efikasitetin e vaksinave ka konfirmuar se cilado vaksine e Kovidit-19 e marre me te dyja dozat iu ofron te vaksinuarve te njeten fuqi mbrojtese te larte ndaj variantit Delta edhe pas shume muajsh. Ky lajm vjen ndersa New York-u dhe Bollywood-I kane nisur te hapen megjithe valen e re te infeksioneve nga varianti Delta qe I ka shtyre disa qeveri te rivendosin karantinat dhe kufizimet e levizjeve ne vendet e tyre.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Sipas nje studimi te ri dy doza te cfaredo vaksine ofrojne mbrojtje te ngjashme ndaj virusit te COVID-19 21/08/2021 05:49 ...
Specialistet: Komuniteti shqiptar duhet t'i qendroje larg keqinformimit rreth vaksinave 23/10/2021 17:17 ...
Edicioni Informativ - 23 Tetor 2021 23/10/2021 10:57 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 23 Tetor 23/10/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 23 Tetor 2021 23/10/2021 00:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 23 Tetor 2021 23/10/2021 08:33 ...
Blerjet si pasoje e frikës nga pandemia pengojne furnizmimin me ushqim për Australianët në nevojë 22/10/2021 05:31 ...
Në shtëpi apo në zyrë? Ku janë njerëzit më produktivë? 22/10/2021 06:57 ...
Si e shohin qytezat që jetojnë nga minierat e qymyrgurit një të ardhme pa djegie te lëndëve fosile? 22/10/2021 05:52 ...
Australia arrin objektivin e vaksinimit me 70% të popullatës plotësisht të vaksinuar 22/10/2021 05:17 ...
View More