Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Specialistet: Komuniteti shqiptar duhet t'i qendroje larg keqinformimit rreth vaksinave

People are seen waiting in line at the Melbourne Museum for a COVID-19 vaccine. Source: AAP

Situata e COVID -19 vazhdon te jete e rende per komunitetin shqiptar ne Melburn. Mendohet se shifrat e larta jane te lidhura me nivele te uleta te vaksinimit dhe keqinformimin rreth rrezikut te kesaj semundjeje.

Per te na informuar me shume ne lidhje me vaksinat, si funksionojne ato, semundjen e COVID-19 dhe situaten aktuale ne Melburn biseduam me Kryetarin e Kryesise se Komunitetit Shqiptaro Australian, Z Sezar Jakupi, Mjeken Anida Hanxhiu dhe Dr Ardian Latifi me Doktorate ne Biologjine Molekulare.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Specialistet: Komuniteti shqiptar duhet t'i qendroje larg keqinformimit rreth vaksinave 23/10/2021 17:17 ...
Çfarë është diskriminimi në vendin e punës dhe çfarë duhet bërë nëse mendoni se ju kanë diskriminuar 26/11/2021 07:14 ...
A ka të ngjarë që vala evropiane e Covid-19 të përsëritet në Australi vitin e ardhshëm? 26/11/2021 06:11 ...
Festa e Flamurit ne Australi 20/11/2021 08:50 ...
Edicioni Informativ - 20 Nentor 2021 20/11/2021 11:20 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 20 Nentor 2021 20/11/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 20 Nentor 2021 20/11/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 20 Nentor 2021 20/11/2021 06:37 ...
Viza e Birësimit per Jetimët brënda familjes: kush mund të aplikojë? 19/11/2021 06:03 ...
Evropa nën kufizimet të reja ndërsa rriten sërish rastet e COVID-19 19/11/2021 05:48 ...
View More