Coming Up Sat 6:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Vaksina Novavax për COVID-19 aprovohet për përdorim në Australi

In this photo illustration, silhouette of hands in medical gloves hold a medical syringe and a vial in front of Source: Sipa USA Pavlo Gonchar / SOPA Images/Sipa

Një vaksinë e re për COVID-19 është aprovuar për përdorim në Australi, duke iu bashkuar Pfizer, Moderna dhe AstraZeneca-s. Vaksina Novavax ka treguar rezultate premtuese në provat klinike dhe ka shpresa se miratimi I saj do të bindë disa njerëz që hezitojnë të bëjnë vaksina që më në fund të vaksinohen.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Vaksina Novavax për COVID-19 aprovohet për përdorim në Australi 21/01/2022 05:10 ...
Të rejat më të fundit nga zhvillimet në Maqedoninë e Veriut - 28 Maj 2022 28/05/2022 07:19 ...
Të rejat më të fundit nga zhvillimet në Kosovë - 28 Maj 2022 28/05/2022 05:02 ...
Të rejat më të fundit nga zhvillimet në Shqipëri - 28 Maj 2022 28/05/2022 06:46 ...
Edicioni Informativ - 28 Maj 2022 28/05/2022 11:08 ...
Shkëmbime të muzikës së dhomës: Intervistë me kompozitorin australian Alan Holley 27/05/2022 15:05 ...
Respektimi i protokolleve kulturore indigjene 27/05/2022 08:31 ...
Mjekët bëjnë thirrje për rikthim tek maskat 22/05/2022 04:31 ...
Të rejat më të fundit nga zhvillimet në Shqipëri - 21 Maj 2022 22/05/2022 06:29 ...
Të rejat më të fundit nga zhvillimet në Kosovë - 21 Maj 2022 22/05/2022 06:01 ...
View More