Coming Up Thu 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Расте загриженоста за ранливите жители во старските домови

An elderly woman at a Brisbane nursing home Source: AAP

Грижата за стари лица повторно е во центар на вниманието, овојпат поради недостиг на персонал што го загрозува секторот во услови на пандемијата. Oколу 500 старски домови се погодени од бројот на активни случаи на Ковид-19

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Расте загриженоста за ранливите жители во старските домови 18/01/2022 06:28 ...
Вести на СБС нa македонски 18 мај 2022 18/05/2022 12:00 ...
Извештај од Македонија 18 мај 2022 18/05/2022 11:19 ...
Може ли војната во Украина да доведе до тоа Швајцарија да се откаже од својата традиционална неутралност? 18/05/2022 05:22 ...
Коалицијата ги објави своите изборни трошоци 18/05/2022 05:31 ...
Албанизи: Политиката за домување е непопуларна и во самата Коалиција 17/05/2022 08:31 ...
Вести на СБС нa македонски 17 мај 2022 17/05/2022 13:14 ...
Извештај од Македонија 17 мај 2022 17/05/2022 09:50 ...
Морисон: Со пари од пензискиот фонд полесно до прв дом 16/05/2022 09:27 ...
Извештај од Македонија 16 мај 2022 16/05/2022 10:17 ...
View More