Coming Up Tue 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Александар "Велики" Волкановски по втор пат ја одбрани титулата

Alexander Volkanovski, left, lands a punch against Brian Ortega during a featherweight mixed martial arts title bout at UFC 266 Source: AAP Image/AP Photo/John Locher

Најдобриот aвстралиски борец во мешани боречки вештини Александар "Велики" Волкановски по втор пат ја одбрани шампионската титула во УФЦ откако со едногласна одлука на судиите го совлада предизвикувачот Брајан Ортега од САД. За Волкановски ова беше 20 - та победа во низа а вкупниот скор во кариерата му е 23 победи и само еден пораз.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Александар "Велики" Волкановски по втор пат ја одбрани титулата 27/09/2021 03:25 ...
Оливера Јовановска: "Лавиринт на вистината" е "огледало на мојата душа" 29/11/2021 18:02 ...
Извештај од Македонија 29 ноември 2021 29/11/2021 09:38 ...
Вести на СБС на македонски 29 ноември 2021 29/11/2021 12:25 ...
Извештај од Македонија 26 ноември 2021 26/11/2021 09:36 ...
Вести на СБС на македонски 26 ноември 2021 26/11/2021 13:46 ...
Комичарката Елизабет Велински сонува за одморалиште за смеа 25/11/2021 21:19 ...
Вести на СБС на македонски 25 ноември 2021 25/11/2021 14:01 ...
Извештај од Македонија 25 ноември 2021 25/11/2021 11:06 ...
Вести на СБС на македонски 24 ноември 2021 24/11/2021 12:35 ...
View More