Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Како што се приближува состанокот на АПЕК, односите на Австралија со Кина остануваат заладени

New Zealand Prime Minister Jacinda Ardern opening the APEC CEO Summit 2021 Source: AAP

Односите меѓу Австралија и Кина остануваат заладени, а претстои долг пат до закрепнување. Пред состанокот на лидерите на Азиско-пацифичката економска соработка, Кина предупредува против враќање на старите начини.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Како што се приближува состанокот на АПЕК, односите на Австралија со Кина остануваат заладени 12/11/2021 07:44 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
View More