Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Австралија повторно ги отвора границите за меѓународни летови

A family is reunited in international arrivals terminal at Tullamarine Airport in Melbourne, Monday, November 1, 2021. Source: AAP

Австралија повторно ги отвори своите граници за меѓународни летови додека бројот на случаи во Викторија и Нов Јужен Велс продолжува да се намалува. Нешто повеќе од 77 отсто од Австралијците на возраст од 16 години и постари се двојно вакцинирани, додека околу 88 отсто примиле една доза.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Австралија повторно ги отвора границите за меѓународни летови 02/11/2021 04:14 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
View More