Coming Up Thu 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Австралискиот Црвен крст објави итен повик за дарување крв

Australian Red Cross Lifeblood has issued an immediate appeal for 22,000 extra people to donate blood or plasma in the next fortnight. Source: AAP

Поголемиот дел од луѓето кои закажале термин за да даруваат крв ги пропуштија своите термини, што предизвика итен повик до илјадници донатори да ги засукаат ракавите и да донираат. Мрежата за донирање крв на Црвениот Крст (Red Cross Lifeblood donor centre) вели дека KОВИД-19 стои зад откажувањата.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Австралискиот Црвен крст објави итен повик за дарување крв 01/01/2022 07:21 ...
Вести на СБС нa македонски 18 мај 2022 18/05/2022 12:00 ...
Извештај од Македонија 18 мај 2022 18/05/2022 11:19 ...
Може ли војната во Украина да доведе до тоа Швајцарија да се откаже од својата традиционална неутралност? 18/05/2022 05:22 ...
Коалицијата ги објави своите изборни трошоци 18/05/2022 05:31 ...
Албанизи: Политиката за домување е непопуларна и во самата Коалиција 17/05/2022 08:31 ...
Вести на СБС нa македонски 17 мај 2022 17/05/2022 13:14 ...
Извештај од Македонија 17 мај 2022 17/05/2022 09:50 ...
Морисон: Со пари од пензискиот фонд полесно до прв дом 16/05/2022 09:27 ...
Извештај од Македонија 16 мај 2022 16/05/2022 10:17 ...
View More