Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Австралијците кои помогнаа во развојот на вакцината АстраЗенека со апел до постарите лица

Professor Matthew Snape Source: SBS

Креаторите на вакцината АстраЗенека упатија молба до австралиските постари лица, повикувајќи ги да не „чекаат“ за вакцините Фајзер или Модерна додека сојот Делта се шири низ целата земја. SBS News сретна двајца Австралијци кои одиграа витална улога во создавањето на вакцината за Оксфорд кои објаснија што е следно за тимот и зошто борбата против дезинформациите останува клучна.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Австралијците кои помогнаа во развојот на вакцината АстраЗенека со апел до постарите лица 21/09/2021 05:37 ...
Вести на СБС на македонски 15 октомври 2021 15/10/2021 12:58 ...
Австралија профитира од продажбата на муниција во Африка 15/10/2021 07:12 ...
Бизнисите под притисок поради хроничен недостаток на персонал 15/10/2021 04:02 ...
Извештај од Македонија 15 октомври 2021 15/10/2021 09:15 ...
Мелбурнчанец со мисија меѓу битолчани 14/10/2021 09:35 ...
Вести на СБС на македонски 14 октомври 2021 14/10/2021 12:47 ...
Извештај од Македонија 14 октомври 2021 14/10/2021 11:29 ...
Менталното здравје се очекува да биде уште повеќе нарушено по пандемијата 13/10/2021 07:43 ...
Извештај од Македонија 13 октомври 2021 13/10/2021 11:06 ...
View More