Coming Up Tue 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Властите ги предупредуваат жителите на Викторија да се подготват за последователни потреси по земјотресот со јачина од 5,9 степени

Earthquake damage in Melbourne Source: SBS Irina Burmistrova

Викторија ја потресе земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала - најголем во историјата на државата. Иако беше невообичаено моќен, нема извештаи за загинати или повредени, а структурните оштетувања се опишани како „мали“. Но, властите ги предупредуваат жителите да се подготват за можни последователни потреси.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Властите ги предупредуваат жителите на Викторија да се подготват за последователни потреси по земјотресот со јачина од 5,9 степени 23/09/2021 08:28 ...
Оливера Јовановска: "Лавиринт на вистината" е "огледало на мојата душа" 29/11/2021 18:02 ...
Извештај од Македонија 29 ноември 2021 29/11/2021 09:38 ...
Вести на СБС на македонски 29 ноември 2021 29/11/2021 12:25 ...
Извештај од Македонија 26 ноември 2021 26/11/2021 09:36 ...
Вести на СБС на македонски 26 ноември 2021 26/11/2021 13:46 ...
Комичарката Елизабет Велински сонува за одморалиште за смеа 25/11/2021 21:19 ...
Вести на СБС на македонски 25 ноември 2021 25/11/2021 14:01 ...
Извештај од Македонија 25 ноември 2021 25/11/2021 11:06 ...
Вести на СБС на македонски 24 ноември 2021 24/11/2021 12:35 ...
View More