Coming Up Wed 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Боби Серафимовски: Мојот сон е Оскар за филмска музика

Macedonian composer Bobi Serafimo Source: B.Serafimovski

Познатиот македонски мулти-инструменталист, композитор и продуцент, Боби Серафимовски во разговор за СБС на македонски, отркивајќи го својот сон, еден ден да дојде до Оскар за филмска музика, вели дека талентиран уметник не мора да живее во Холивуд, Њујорк или друга метропола, за да биде успешен.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Боби Серафимовски: Мојот сон е Оскар за филмска музика 07/04/2022 19:46 ...
Албанизи: Политиката за домување е непопуларна и во самата Коалиција 17/05/2022 08:31 ...
Вести на СБС нa македонски 17 мај 2022 17/05/2022 13:14 ...
Извештај од Македонија 17 мај 2022 17/05/2022 09:50 ...
Морисон: Со пари од пензискиот фонд полесно до прв дом 16/05/2022 09:27 ...
Извештај од Македонија 16 мај 2022 16/05/2022 10:17 ...
Вести на СБС на македонски 16 мај 2022 16/05/2022 13:08 ...
Извештај од Македонија 13 мај 2022 13/05/2022 09:52 ...
Вести на СБС на македонски 13 мај 2022 13/05/2022 11:25 ...
Вселенската патријаршија ја призна МПЦ-ОА за канонска 13/05/2022 20:19 ...
View More