Coming Up Thu 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Може ли австралискиот здравствен систем да се справи со наплив на случаи на Омикрон?

Source:

Брзото ширење на Oмикрон варијантата на KОВИД-19 покрена прашања за тоа дали здравствениот систем на Австралија ќе се справи со зголемениот обем на случаи. Дневните броеви на случаи во Нов Јужен Велс се удвојуваат на секои два или три дена и моделирањето сугерира дека државата може да види 25,000 случаи на ден до крајот на следниот месец.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Може ли австралискиот здравствен систем да се справи со наплив на случаи на Омикрон? 20/12/2021 07:03 ...
Вести на СБС нa македонски 18 мај 2022 18/05/2022 12:00 ...
Извештај од Македонија 18 мај 2022 18/05/2022 11:19 ...
Може ли војната во Украина да доведе до тоа Швајцарија да се откаже од својата традиционална неутралност? 18/05/2022 05:22 ...
Коалицијата ги објави своите изборни трошоци 18/05/2022 05:31 ...
Албанизи: Политиката за домување е непопуларна и во самата Коалиција 17/05/2022 08:31 ...
Вести на СБС нa македонски 17 мај 2022 17/05/2022 13:14 ...
Извештај од Македонија 17 мај 2022 17/05/2022 09:50 ...
Морисон: Со пари од пензискиот фонд полесно до прв дом 16/05/2022 09:27 ...
Извештај од Македонија 16 мај 2022 16/05/2022 10:17 ...
View More