Coming Up Thu 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Коалицијата започнува интензивни преговори за климатската политика

Prime Minister Scott Morrison leaves The Lodge after 14 days quarantine. Source: AAP

Премиерот излезе од самоизолација за да започне интензивни преговори за климатската политика со помладиот коалициски партнер, Националната партија. Премиерот Скот Морисон се обидува да постигне договор за нулта емисија на штетни гасови до 2050 година, пред критичниот меѓународен самит за климатските промени следниот месец.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Коалицијата започнува интензивни преговори за климатската политика 13/10/2021 06:22 ...
Извештај од Македонија 1 декември 2021 01/12/2021 11:36 ...
Вести на СБС на македонски 1 декември 2021 01/12/2021 12:23 ...
Извештај од Македонија 30 ноември 2021 30/11/2021 08:46 ...
Дали европскиот бран на КОВИД-19 може да се повтори во Австралија во 2022 година? 30/11/2021 07:41 ...
Вести на СБС на македонски 30 ноември 2021 30/11/2021 12:33 ...
Оливера Јовановска: "Лавиринт на вистината" е "огледало на мојата душа" 29/11/2021 18:02 ...
Извештај од Македонија 29 ноември 2021 29/11/2021 09:38 ...
Вести на СБС на македонски 29 ноември 2021 29/11/2021 12:25 ...
Извештај од Македонија 26 ноември 2021 26/11/2021 09:36 ...
View More