Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Даниел Георгиевски очекува добра сезона во А- лигата со новиот клуб

Trent Ostler of the Glory and Daniel Georgievski of the Wanderers during the FFA Cup Round of 32 match between the Perth Glory and the Western Sydney Wanderers.

Започна новата сезона во А-лигата. Поранешниот македонски репрезентативец Даниел Георгиевски во новата сезона ги засили редовите на Вестерн Сиднеј Вондерерс. Негов трет клуб по играњето во Мелбурн Виктори и Њукасл Џетс. Во аудио записот можете да слушнете што Даниел Георгиевски очекува со новиот клуб и какви им се амбициите во годинашнава натпреварувачка сезона.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Даниел Георгиевски очекува добра сезона во А- лигата со новиот клуб 13/10/2019 06:57 ...
SBS Вести на македонски 6 декември 2019 06/12/2019 12:07 ...
Вести на СБС на македонски, 5 декември 2019 05/12/2019 12:33 ...
Групите за човекови права лути поради укинувањето на законот за медицинска евакуација 05/12/2019 03:12 ...
Јованка Смилевска: Ќе се залагам за отворање катедра по македонски јазик на мелбурншките универзитети 05/12/2019 20:47 ...
Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019 04/12/2019 13:28 ...
Франција предлага измени во методологијата за пристапување во ЕУ 02/12/2019 12:57 ...
„Неуспехот не е опција“ на конференцијата COP25 02/12/2019 09:20 ...
Предлог-законите за клевета имаат за цел да го заштитат новинарството од јавен интерес, да ги намалат заостанатите судски постапки 02/12/2019 06:32 ...
Вести на СБС на македонски, 2 декември 2019 02/12/2019 13:23 ...
View More