Coming Up Thu 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

И покрај порастот на случаите на КОВИД, огнометот во Сиднеј не се одложува

Fireworks Director Fortunato Foti holds a firework at a media event previewing preparations for the New Year's Eve fireworks display, Sydney. Source: AAP

Додека прославите на новогодишната ноќ ширум светот се откажани, пиротехничарите се подготвуваат за познатиот огномет во Сиднеј, и покрај уште еден пораст на дневните случаи на KОВИД-19 со над 12,000 нови инфекции во Нов Јужен Велс.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
И покрај порастот на случаите на КОВИД, огнометот во Сиднеј не се одложува 30/12/2021 06:20 ...
Вести на СБС нa македонски 18 мај 2022 18/05/2022 12:00 ...
Извештај од Македонија 18 мај 2022 18/05/2022 11:19 ...
Може ли војната во Украина да доведе до тоа Швајцарија да се откаже од својата традиционална неутралност? 18/05/2022 05:22 ...
Коалицијата ги објави своите изборни трошоци 18/05/2022 05:31 ...
Албанизи: Политиката за домување е непопуларна и во самата Коалиција 17/05/2022 08:31 ...
Вести на СБС нa македонски 17 мај 2022 17/05/2022 13:14 ...
Извештај од Македонија 17 мај 2022 17/05/2022 09:50 ...
Морисон: Со пари од пензискиот фонд полесно до прв дом 16/05/2022 09:27 ...
Извештај од Македонија 16 мај 2022 16/05/2022 10:17 ...
View More