Coming Up Thu 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Диџеј АК: Личниот стил e сè

"Queen of the decks", Melbourne-based DJ AK Source: DJ AK/Angela Kuzmanovska

Ангела Кузмановска од Мелбурн е една од ретките жени кои успеале во светот на диџеите, а како потврда за тоа се нејзините настапи на концерти на светски познати имиња, како што се Лојд, Не-Јо, Т-Пејн, Крис Браун, Тајга, Снуп Дог и други.

Во време кога музичката сцена е подинамична и поконкурентна од кога било досега, потребен е посебен личен стил некој да може да се издигне над останатите.

Како тоа и успева на Диџеј АК?

Слушнете од разговорот со СБС на македонски.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Диџеј АК: Личниот стил e сè 26/05/2022 20:29 ...
Вести на СБС нa македонски 29 јуни 2022 29/06/2022 10:58 ...
Извештај од Македонија 29 јуни 2022 29/06/2022 09:50 ...
Извештај од Македонија 28 јуни 2022 28/06/2022 09:04 ...
Вести на СБС на македонски 28 јуни 2022 28/06/2022 14:09 ...
Вести на СБС нa македонски 27 јуни 2022 27/06/2022 11:56 ...
Извештај од Македонија 27 јуни 2022 27/06/2022 11:24 ...
Марија Јанев: Нашата животна среќа доаѓа од поврзаноста со себе и со оние кои ги сакаме 24/06/2022 31:13 ...
Вести на СБС нa македонски 24 јуни 2022 24/06/2022 10:56 ...
Извештај од Македонија 24 јуни 2022 24/06/2022 09:08 ...
View More