Coming Up Tue 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Ќе се откријат слободите под 80 проценти вакцинација

NSW Premier Gladys Berejiklian speaks to the media. Source: AAP

Премиерот Скот Морисон инсистира државните лидери да ги отворат границите откако целосно ќе се вакцинираат 80 проценти од населението, што ќе им овозможи на семејствата да се обединат до Божиќ. Нов Јужен Велс планира да го објави својот патоказ под 80 проценти покривање со вакцинацијата, додека Викторија се подготвува да олесни некои ограничувања.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Ќе се откријат слободите под 80 проценти вакцинација 27/09/2021 07:14 ...
Оливера Јовановска: "Лавиринт на вистината" е "огледало на мојата душа" 29/11/2021 18:02 ...
Извештај од Македонија 29 ноември 2021 29/11/2021 09:38 ...
Вести на СБС на македонски 29 ноември 2021 29/11/2021 12:25 ...
Извештај од Македонија 26 ноември 2021 26/11/2021 09:36 ...
Вести на СБС на македонски 26 ноември 2021 26/11/2021 13:46 ...
Комичарката Елизабет Велински сонува за одморалиште за смеа 25/11/2021 21:19 ...
Вести на СБС на македонски 25 ноември 2021 25/11/2021 14:01 ...
Извештај од Македонија 25 ноември 2021 25/11/2021 11:06 ...
Вести на СБС на македонски 24 ноември 2021 24/11/2021 12:35 ...
View More