Coming Up Tue 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Гледис Береџиклиан вели дека не е потребно построго заклучување во Нов Јужен Велс

NSW Chief Health Officer Dr Kerry Chant and NSW Premier Gladys Berejiklian arrive for a COVID-19 press conference Source: AAP

Премиерката на Нов Јужен Велс, Гладис Береџиклијан, ги отфрли сугестиите дека се потребни построги ограничувања во државата, откако бројот на новите случаи на коронавирус вчера достигна 633. Таа вели дека сегашното заклучување е соодветно и исклучително строго - но предизвик е недоволното придржување кон мерката.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Гледис Береџиклиан вели дека не е потребно построго заклучување во Нов Јужен Велс 19/08/2021 06:47 ...
Оливера Јовановска: "Лавиринт на вистината" е "огледало на мојата душа" 29/11/2021 18:02 ...
Извештај од Македонија 29 ноември 2021 29/11/2021 09:38 ...
Вести на СБС на македонски 29 ноември 2021 29/11/2021 12:25 ...
Извештај од Македонија 26 ноември 2021 26/11/2021 09:36 ...
Вести на СБС на македонски 26 ноември 2021 26/11/2021 13:46 ...
Комичарката Елизабет Велински сонува за одморалиште за смеа 25/11/2021 21:19 ...
Вести на СБС на македонски 25 ноември 2021 25/11/2021 14:01 ...
Извештај од Македонија 25 ноември 2021 25/11/2021 11:06 ...
Вести на СБС на македонски 24 ноември 2021 24/11/2021 12:35 ...
View More