Coming Up Fri 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Како еден нов Австралиец ги надмина пречките и учествуваше на церемонијата за државјанство

New Australian citizen Fadi Albehnonissan Source: SBS

Денот на австралиското државјанство веќе две години е под влијание на пандемијата на коронавирусот. Во локалната самоуправа Ливерпул во Сиднеј, која се наоѓа под најтешките ограничувања во земјата, еден нов Австралиец учествуваше на церемонијата за државјанство на нај неверојатното место.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Како еден нов Австралиец ги надмина пречките и учествуваше на церемонијата за државјанство 17/09/2021 06:22 ...
Со др Христијан Миленковски за колебливоста за вакцините 28/10/2021 10:00 ...
Тодоровски - студентите треба да ја надокнадат изгубената социјализација во училиштата 28/10/2021 21:08 ...
Краун ја задржува лиценцата за обложување во Викторија но останува под строга контрола 28/10/2021 07:41 ...
Вести на СБС на македонски 28 октомври 2021 28/10/2021 12:56 ...
Извештај од Македонија 28 октомври 2021 28/10/2021 09:06 ...
Животот на авиокомпаниите се враќа во нормала но дали има доволно пилоти? 27/10/2021 08:39 ...
Објавен конечниот договор за постигнување на нето-нула емисии до 2050 година 27/10/2021 04:20 ...
Извештај од Македонија 27 октомври 2021 27/10/2021 08:17 ...
Вести на СБС на македонски 27 октомври 2021 27/10/2021 10:45 ...
View More