Coming Up Thu 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Меѓународните студенти беа добредојдени назад во Нов Јужен Велс

International students wear face masks as they arrive at Sydney Airport in Sydney, Monday, December 6, 2021. Source: AAP

Квинсленд повторно ќе ги отвори границите за целосно вакцинирани патници од 13 декември. Нов Јужен Велс пречекува 250 странски студенти назад во Австралија како дел од пилот програма.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Меѓународните студенти беа добредојдени назад во Нов Јужен Велс 07/12/2021 07:10 ...
Денот на Австралија - Или како да го наречеме 26/01/2022 18:06 ...
Извештај од Македонија 26 јануари 2022 26/01/2022 09:50 ...
Вести на СБС на македонски 26 јануари 2022 26/01/2022 09:52 ...
Вести на СБС на македонски 25 јануари 2022 25/01/2022 12:23 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
View More