Coming Up Thu 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Македонците во Австралија го прославуваат Божик и оваа година во услови на Ковид-19

Rev.Vlado Nedeski during Liturgy in the Macedonian Orthodox Church 'Sveta Petka' in Sydney Source: MOC St Petka FB

Отец Владо Недески вели дека во МПЦ "Св.Петка" во Сиднеј ќе се изврши благословување на Бадникови гранчиња и Бадников леб, но нема да се постави традиционалната Бадникова трпеза поради мерките за заштита на јавното здравје и влошената ситуацијата со Ковид-19.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Македонците во Австралија го прославуваат Божик и оваа година во услови на Ковид-19 06/01/2022 11:32 ...
Вести на СБС нa македонски 18 мај 2022 18/05/2022 12:00 ...
Извештај од Македонија 18 мај 2022 18/05/2022 11:19 ...
Може ли војната во Украина да доведе до тоа Швајцарија да се откаже од својата традиционална неутралност? 18/05/2022 05:22 ...
Коалицијата ги објави своите изборни трошоци 18/05/2022 05:31 ...
Албанизи: Политиката за домување е непопуларна и во самата Коалиција 17/05/2022 08:31 ...
Вести на СБС нa македонски 17 мај 2022 17/05/2022 13:14 ...
Извештај од Македонија 17 мај 2022 17/05/2022 09:50 ...
Морисон: Со пари од пензискиот фонд полесно до прв дом 16/05/2022 09:27 ...
Извештај од Македонија 16 мај 2022 16/05/2022 10:17 ...
View More