Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Маријана, Мишела и Кирјана и го донесоа на Австралија првиот медал од Премиер лигата во карате

Ката тимот составен од Кирјана Камческа и сестрите близначки Маријана и Мишела Димоски и донесоа на Австралија бронзен медал од Карате 1 Серија А.

Сестрите близначки Маријана и Мишела Димоски и Кирјана Камческа од КК "Ронин" од Перт кои ја претставуваа Австралија на турнирот од Карате 1 Серија А лигата што се одржа во Шангај, Кина од 7 - 9 декември освоија бронзен медал. Во борбата за третото место Ката тимот "Ронин" го победи со убедливи 5:0 тимот на Грција.Каратистките од Перт претходно го совладаа тимот на Италија со 3:2, а во полуфиналето загибија минимално со 3:2 од актуелниот вицешампион на светот тимот од Шпанија.Ката тимот на "Ронин" воедно на Австралија и го донесоа и првиот медал од турнирите на Премиер лигата.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Маријана, Мишела и Кирјана и го донесоа на Австралија првиот медал од Премиер лигата во карате 11/12/2018 01:56 ...
SBS Вести на македонски 6 декември 2019 06/12/2019 12:07 ...
Вести на СБС на македонски, 5 декември 2019 05/12/2019 12:33 ...
Групите за човекови права лути поради укинувањето на законот за медицинска евакуација 05/12/2019 03:12 ...
Јованка Смилевска: Ќе се залагам за отворање катедра по македонски јазик на мелбурншките универзитети 05/12/2019 20:47 ...
Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019 04/12/2019 13:28 ...
Франција предлага измени во методологијата за пристапување во ЕУ 02/12/2019 12:57 ...
„Неуспехот не е опција“ на конференцијата COP25 02/12/2019 09:20 ...
Предлог-законите за клевета имаат за цел да го заштитат новинарството од јавен интерес, да ги намалат заостанатите судски постапки 02/12/2019 06:32 ...
Вести на СБС на македонски, 2 декември 2019 02/12/2019 13:23 ...
View More