Coming Up Thu 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Дали европскиот бран на КОВИД-19 може да се повтори во Австралија во 2022 година?

Die vierte Welle fordert verstärkte Massnahmen Source: AAP

Додека Европа се бори со уште еден смртоносен бран на KОВИД-19, поттикнат од студеното време и падот на стапката на вакцини, разумно е да се запрашаме, дали Австралија може да следи сличен пат следната година?

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Дали европскиот бран на КОВИД-19 може да се повтори во Австралија во 2022 година? 30/11/2021 07:41 ...
Значењето на Водици 19/01/2022 05:47 ...
Извештај од Македонија 19 јануари 2022 19/01/2022 11:02 ...
Вести на СБС на македонски 19 јануари 2022 19/01/2022 11:13 ...
Ќе има ли традиционално фрлање на крстот за Водици 18/01/2022 08:10 ...
Вести на СБС на македонски 18 јануари 2022 18/01/2022 13:06 ...
Извештај од Македонија 18 јануари 2022 18/01/2022 08:16 ...
Расте загриженоста за ранливите жители во старските домови 18/01/2022 06:28 ...
Вести на СБС на македонски 17 јануари 2022 17/01/2022 12:01 ...
Извештај од Македонија 17 јануари 2022 17/01/2022 08:20 ...
View More