Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Националната Партија поддржува нето-нулта цел до 2050 година со заштитни мерки

Federal Nationals Party Bridget McKenzie, Kevin Hogan, Barnaby Joyce, Keith Pitt and David Littleproud, Sunday, October 24, 2021 Source: AAP

По една недела на многу јавни внатрешни расправии, Националната Партија потврди дека ќе го поддржи премиерот на „патот напред“ до нулта емисии на штетни гасови до 2050 година. Тоа е голем чекор напред за Скот Морисон, пред неговото појавување на клучниот глобален самит за климата на Обединетите Нации во Глазгов.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Националната Партија поддржува нето-нулта цел до 2050 година со заштитни мерки 26/10/2021 08:29 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
View More