Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Нова програма преку интернет е насочена кон мажите со проблеми со менталното здравје

Австралискиот олимпиец Клинтон Хил освои сребро на Олимпијадата во Атина во 2004 година - но повредата го ограби од можноста за успех четири години подоцна на Олимписките игри во Лондон. Тоа доведе до вознемиреност и депресија во неговиот секојдневен живот. Сега, тој започна друг предизвик - оној за кој има свои, многу лични причини

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Нова програма преку интернет е насочена кон мажите со проблеми со менталното здравје 14/10/2019 08:16 ...
SBS Вести на македонски 6 декември 2019 06/12/2019 12:07 ...
Вести на СБС на македонски, 5 декември 2019 05/12/2019 12:33 ...
Групите за човекови права лути поради укинувањето на законот за медицинска евакуација 05/12/2019 03:12 ...
Јованка Смилевска: Ќе се залагам за отворање катедра по македонски јазик на мелбурншките универзитети 05/12/2019 20:47 ...
Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019 04/12/2019 13:28 ...
Франција предлага измени во методологијата за пристапување во ЕУ 02/12/2019 12:57 ...
„Неуспехот не е опција“ на конференцијата COP25 02/12/2019 09:20 ...
Предлог-законите за клевета имаат за цел да го заштитат новинарството од јавен интерес, да ги намалат заостанатите судски постапки 02/12/2019 06:32 ...
Вести на СБС на македонски, 2 декември 2019 02/12/2019 13:23 ...
View More