Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Нов Јужен Велс ќе излезе од заклучување на 11 октомври

NSW Premier Gladys Berejiklian speaks to the media during a press conference in Sydney, Monday, September 27, 2021. Source: AAP

Ограничувањата за заклучување во Нов Јужен Велс се очекува да останат на сила уште две недели, односно до 11 октомври. Премиерката Гледис Береџиклиан потврдси дека 11-ти октомври е датумот кога државата ќе почне да излегува од заклучување, кога ќе се постигне 70 проценти вакцинација со двојна доза.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Нов Јужен Велс ќе излезе од заклучување на 11 октомври 28/09/2021 08:16 ...
Извештај од Македонија 30 ноември 2021 30/11/2021 08:46 ...
Дали европскиот бран на КОВИД-19 може да се повтори во Австралија во 2022 година? 30/11/2021 07:41 ...
Вести на СБС на македонски 30 ноември 2021 30/11/2021 12:33 ...
Оливера Јовановска: "Лавиринт на вистината" е "огледало на мојата душа" 29/11/2021 18:02 ...
Извештај од Македонија 29 ноември 2021 29/11/2021 09:38 ...
Вести на СБС на македонски 29 ноември 2021 29/11/2021 12:25 ...
Извештај од Македонија 26 ноември 2021 26/11/2021 09:36 ...
Вести на СБС на македонски 26 ноември 2021 26/11/2021 13:46 ...
Комичарката Елизабет Велински сонува за одморалиште за смеа 25/11/2021 21:19 ...
View More