Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Одржана завршната свеченост на учениците кои го изучуваат македонскиот јазик во средното училиште од Епинг, Мелбурн

Учениците од Epping Secondary College со учителката Гордана Јанинска.

Учениците кои ја посетуваат наставата по македонски јазик во средното училиште во Епинг од Мелбурн ја одржаа својата завршна свеченост. Под раководство на учителката Гордана Јанинска, учениците се претставија со рецитал посветен на македонскиот јазик како и на љубовта и жената, а не изостанаа и хуморот и смеата.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Одржана завршната свеченост на учениците кои го изучуваат македонскиот јазик во средното училиште од Епинг, Мелбурн 06/11/2019 12:19 ...
SBS вести на македонски јазик, 12 ноември 2019 12/11/2019 11:25 ...
Изучувач на македонскиот јазик меѓу победниците на "Националниот натпревар по јазици на СБС за 2019" 11/11/2019 06:51 ...
SBS вести на македонски јазик, 8 ноември 2019 08/11/2019 12:05 ...
Премиерот Скот Морисон најави помош за градовите погодени од сушата 08/11/2019 04:25 ...
Њујорк Тајмс: "Владата на Заев е падната, проширувањето на ЕУ е доведено во прашање" 07/11/2019 09:37 ...
SBS вести на македонски, 7 ноември 2019 07/11/2019 12:08 ...
SBS вести на македонски, 6 ноември 2019 06/11/2019 13:28 ...
"Купот на Мелбурн 2019" - коњската трка што го запира здивот на нацијата 05/11/2019 06:01 ...
SBS Вести на македонски 1 ноември 2019 01/11/2019 12:25 ...
View More