Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Вакцината "Фајзер" привремено одобрена за австралиските деца на возраст од пет години

Source: AP

Австралискиот национален регулатор за лекови привремено ја одобри вакцината "Фајзер" против Ковид-19, за деца на возраст од пет години.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Вакцината "Фајзер" привремено одобрена за австралиските деца на возраст од пет години 08/12/2021 09:09 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
Значењето на Водици 19/01/2022 05:47 ...
Извештај од Македонија 19 јануари 2022 19/01/2022 11:02 ...
Вести на СБС на македонски 19 јануари 2022 19/01/2022 11:13 ...
Ќе има ли традиционално фрлање на крстот за Водици 18/01/2022 08:10 ...
View More