Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Премиерот го потврди присуството на COP26

Prime Minister Scott Morrison during a press conference. Source: AAP

По неколкунеделните шпекулации дали премиерот ќе оди на самитот на Обединетите нации за климата во Глазгов следниот месец, Скот Морисон потврди дека ќе биде таму лично.Само неколку недели од состанокот, Kралицата Елизабета беше фатена на снимка како ги критикува светските лидери за неактивноста на климата.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Премиерот го потврди присуството на COP26 19/10/2021 06:29 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
View More