Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Премиерот негира дека сo политиката за електрични возила се враќа назад

Prime Minister Scott Morrison tours the Toyota Hydrogen Centre in Altona, Melbourne, Tuesday, November 9, 2021. Source: AAP

Политиката на лабуристите за електричните возила се најде под остра критика од Скот Морисон на изборите во 2019 година - сега, тој негира дека поддршката за eлектричната индустрија е огромно назадување, откако објави нова стратегија од 250 милиони долари за да им помогне на Австралијците да преминат кон електрични автомобили.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Премиерот негира дека сo политиката за електрични возила се враќа назад 11/11/2021 08:30 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
View More