Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Премиерот ги поврза климатските промени со пожарите

Премиерот Скот Морисон призна дека климатските промени придонесуваат за пожарите што, откако неколку неделни по ред прими критики од целиот свет, па дури и од неговата партија за неуспехот да се справи со проблемот. Додека стотици пожари продолжуваат да горат низ целата земја, пожарникарите можат малку да здивнат со ублажувањето на временските услови.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Премиерот ги поврза климатските промени со пожарите 13/12/2019 04:41 ...
Македонско-персиски пар на СБС Телевизија вечерва во 'Marry Me Marry My Family' 21/01/2020 16:51 ...
Заев - Ѓраѓаните мораат да знаат што би значело поништувањето на Преспанскиот Договор 21/01/2020 12:19 ...
SBS Вести на македонски 21 јануари 2020 21/01/2020 12:51 ...
Православните верници во Македонија го прославија празникот Богојавление – Водици, празнуван уште од вториот век 20/01/2020 11:36 ...
SBS Вести на македонски 20 јануари 20 2020 20/01/2020 13:43 ...
Противпожарните синдикати се поделија на потребата за кралска комисија 20/01/2020 06:12 ...
Пожарите се очекува да имаат негативно влијание врз економијата, па дури и може да ги сруши досегашните рекорди 17/01/2020 04:33 ...
СБС вести на македонски, 17. 01. 2020 17/01/2020 12:37 ...
SBS вести на македонски, 16 јануари 2020 16/01/2020 13:14 ...
View More