Coming Up Fri 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Премиерот Скот Морисон најави помош за градовите погодени од сушата

Deputy Prime Minister Michael McCormack, Minister for Water Resources David Littleproud Minister for Agriculture Bridget McKenzie, Prime Minister Scott Morrison

На земјоделците погодени од суша ќе им бидат понудени милиони долари преку ефтини заеми како дел од пакетот за суша на сојузната влада. Премиерот Скот Морисон најави голем стимулативен пакет по неколкумесечниот притисок за поголема подршка откако земјата поминува низ еден од најлошите сушни периоди.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Премиерот Скот Морисон најави помош за градовите погодени од сушата 08/11/2019 04:25 ...
Вести на СБС на македонски, 5 декември 2019 05/12/2019 12:33 ...
Групите за човекови права лути поради укинувањето на законот за медицинска евакуација 05/12/2019 03:12 ...
Јованка Смилевска: Ќе се залагам за отворање катедра по македонски јазик на мелбурншките универзитети 05/12/2019 20:47 ...
Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019 04/12/2019 13:28 ...
Франција предлага измени во методологијата за пристапување во ЕУ 02/12/2019 12:57 ...
„Неуспехот не е опција“ на конференцијата COP25 02/12/2019 09:20 ...
Предлог-законите за клевета имаат за цел да го заштитат новинарството од јавен интерес, да ги намалат заостанатите судски постапки 02/12/2019 06:32 ...
Вести на СБС на македонски, 2 декември 2019 02/12/2019 13:23 ...
SBS Вести на македонски 29 ноември 2019 29/11/2019 11:50 ...
View More