Coming Up Tue 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Резервната банка на Австралија го намали ефективниот курс на рекордно ниско ниво

People walk past the Reserve Bank of Australia (RBA) in Sydney, Tuesday, April 6, 2016. The RBA is expected to leave interest rates on hold today. (AAP Image.

Резервната Банка на Австралија за прв пат ја донесе својата официјална каматна стапка под еден процент.Ова е трето намалување на RBA од јуни и доаѓа во време кога централната банка се бори да ја спречи растечката невработеност и ја придвижи стагнантната економија на земјава.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Резервната банка на Австралија го намали ефективниот курс на рекордно ниско ниво 03/10/2019 05:03 ...
SBS Вести на македонски 9 декември 2019 09/12/2019 10:06 ...
SBS Вести на македонски 6 декември 2019 06/12/2019 12:07 ...
Вести на СБС на македонски, 5 декември 2019 05/12/2019 12:33 ...
Групите за човекови права лути поради укинувањето на законот за медицинска евакуација 05/12/2019 03:12 ...
Јованка Смилевска: Ќе се залагам за отворање катедра по македонски јазик на мелбурншките универзитети 05/12/2019 20:47 ...
Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019 04/12/2019 13:28 ...
Франција предлага измени во методологијата за пристапување во ЕУ 02/12/2019 12:57 ...
„Неуспехот не е опција“ на конференцијата COP25 02/12/2019 09:20 ...
Предлог-законите за клевета имаат за цел да го заштитат новинарството од јавен интерес, да ги намалат заостанатите судски постапки 02/12/2019 06:32 ...
View More