Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Вести на СБС на македонски, 10 декември 2019

A supplied image taken on Monday, December 9, 2019, by crew aboard the Auckland Westpac Rescue Helicopter, of New Zealand's White Island.

Вести на СБС на македонски, 10 декември 2019

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Вести на СБС на македонски, 10 декември 2019 10/12/2019 10:48 ...
Македонски Австралијци: Што ми значи Денот на Австралија 26 јануари 24/01/2020 06:04 ...
Сиднеј домаќин на македонскиот фудбалски куп 2020 24/01/2020 07:13 ...
Што всушност означува Денот на Австралија 26 јануари и кои се приговорите 24/01/2020 06:29 ...
SBS Вести на македонски 24 јануари 2020 24/01/2020 11:32 ...
Стогодишникот Тодор Јовановски - cакам да го видам Мелбурн од хеликоптер 23/01/2020 19:47 ...
Австралија се подготвува за можно пристигнување на коронавирусот 23/01/2020 05:23 ...
СБС вести на македонски 23 јануари 2020 23/01/2020 13:58 ...
Мозаик со ликот на Света Петка од уметничките раце на Даниела Недеска 22/01/2020 07:11 ...
Премиерот најавува пакет мерки за бизнисите погодени од пожар 22/01/2020 06:10 ...
View More