Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019

Australian Prime Minister Scott Morrison poses for photographs on the jetty at Christmas Island in March 2019

Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019 04/12/2019 13:28 ...
Македонски Австралијци: Што ми значи Денот на Австралија 26 јануари 24/01/2020 06:04 ...
Сиднеј домаќин на македонскиот фудбалски куп 2020 24/01/2020 07:13 ...
Што всушност означува Денот на Австралија 26 јануари и кои се приговорите 24/01/2020 06:29 ...
SBS Вести на македонски 24 јануари 2020 24/01/2020 11:32 ...
Стогодишникот Тодор Јовановски - cакам да го видам Мелбурн од хеликоптер 23/01/2020 19:47 ...
Австралија се подготвува за можно пристигнување на коронавирусот 23/01/2020 05:23 ...
СБС вести на македонски 23 јануари 2020 23/01/2020 13:58 ...
Мозаик со ликот на Света Петка од уметничките раце на Даниела Недеска 22/01/2020 07:11 ...
Премиерот најавува пакет мерки за бизнисите погодени од пожар 22/01/2020 06:10 ...
View More