Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Скот Морисон апелира до лидерите на Г20 да помогнат да се идентификува потеклото на КОВИД-19

Australian Prime Minister Scott Morrison attends the G20 Official Welcome and Family photo and chats with US President Joe Biden. Source: supplied

Премиерот Скот Морисон уште еднаш апелираше светот да продолжи со напорите за идентификување на потеклото на коронавирусот на самитот на Г20 во Рим. Тој, исто така, упати прикриени критики до Светската Здравствена Организација - велејќи дека на самитот е потребно посилно, понезависно и транспарентно тело за поефикасно да се одговори на идните пандемии.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Скот Морисон апелира до лидерите на Г20 да помогнат да се идентификува потеклото на КОВИД-19 01/11/2021 04:01 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
View More