Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Ирена Трајковска – Гуру за рециклирање употребена облека : Стилот нема цена

Irena Trajkovska and her stylish family in second-hand clothes

Новодојдената Битолчанка во Сиднеј, Ирена Трајковска, основач на онлајн платформа преку која може да се продава, купува, разменува или донира употребена облека вели дека за да бидете облечени со стил, не ви се потребни многу пари. Таа купува стара облека за целото семејство,употребен мебел за своето домаќинство и со тоа што им дава нов живот има убаво чувство дека придонесува за помалку отпад и помало загадување на животната средина. А, заштедените пари ги користи за патувања и нови животни искуства и доживувања.

 

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Ирена Трајковска – Гуру за рециклирање употребена облека : Стилот нема цена 30/10/2019 14:11 ...
SBS Вести на македонски 6 декември 2019 06/12/2019 12:07 ...
Вести на СБС на македонски, 5 декември 2019 05/12/2019 12:33 ...
Групите за човекови права лути поради укинувањето на законот за медицинска евакуација 05/12/2019 03:12 ...
Јованка Смилевска: Ќе се залагам за отворање катедра по македонски јазик на мелбурншките универзитети 05/12/2019 20:47 ...
Вести на СБС на македонски, 4 декември 2019 04/12/2019 13:28 ...
Франција предлага измени во методологијата за пристапување во ЕУ 02/12/2019 12:57 ...
„Неуспехот не е опција“ на конференцијата COP25 02/12/2019 09:20 ...
Предлог-законите за клевета имаат за цел да го заштитат новинарството од јавен интерес, да ги намалат заостанатите судски постапки 02/12/2019 06:32 ...
Вести на СБС на македонски, 2 декември 2019 02/12/2019 13:23 ...
View More