Coming Up Thu 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Либералите ја повикуваат Гледис Береџиклијан да влезе во федералната политика

Prime Minister Scott Morrison and former NSW Premier Gladys Berejiklian at Kirribilli House in Sydney, Tuesday, July 13, 2021. Source: AAP

Премиерот Скот Морисон даде поддршка на поранешната премиерка на Нов Јужен Велс, Гледис Берејклијан, во кандидирањето за федералното седиште во Варинга на северните предели во Сиднеј. И покрај тековната корупциска истрага за постапките на г-ѓа Береџиклијан, г-дин Морисон повторно ја отфрли истрагата на Независната Комисија Против Корупцијата, охрабрувајќи ја да размисли за кандидирање.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Либералите ја повикуваат Гледис Береџиклијан да влезе во федералната политика 07/12/2021 04:28 ...
Денот на Австралија - Или како да го наречеме 26/01/2022 18:06 ...
Извештај од Македонија 26 јануари 2022 26/01/2022 09:50 ...
Вести на СБС на македонски 26 јануари 2022 26/01/2022 09:52 ...
Вести на СБС на македонски 25 јануари 2022 25/01/2022 12:23 ...
Извештај од Македонија 25 јануари 2022 25/01/2022 09:24 ...
Училиштата се подготвуваат за учебна година среде пандемија 24/01/2022 08:13 ...
Вести на СБС на македонски 24 јануари 2022 24/01/2022 12:06 ...
Извештај од Македонија 24 јануари 2022 24/01/2022 09:55 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
View More