Coming Up Thu 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Клиника во Сиднеј по грешка испратила уште 995 негативни резултати од KОВИД-19

Bondi drive-through COVID testing clinic. Source: AAP

Се очекува пост-божиќен скок на инфекции со KОВИД-19 по пониските стапки на тестирање и серија лажно-негативни резултати во Нов Јужен Велс. Зголемувањето се совпаѓа со изјавата на еден експерт за заразни болести, кои вели ширењето на Омикрон покажува дека сегашниот модел за управување со КОВИД на тест, трага и изолирање треба да се разгледа.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Клиника во Сиднеј по грешка испратила уште 995 негативни резултати од KОВИД-19 28/12/2021 08:47 ...
Вести на СБС нa македонски 18 мај 2022 18/05/2022 12:00 ...
Извештај од Македонија 18 мај 2022 18/05/2022 11:19 ...
Може ли војната во Украина да доведе до тоа Швајцарија да се откаже од својата традиционална неутралност? 18/05/2022 05:22 ...
Коалицијата ги објави своите изборни трошоци 18/05/2022 05:31 ...
Албанизи: Политиката за домување е непопуларна и во самата Коалиција 17/05/2022 08:31 ...
Вести на СБС нa македонски 17 мај 2022 17/05/2022 13:14 ...
Извештај од Македонија 17 мај 2022 17/05/2022 09:50 ...
Морисон: Со пари од пензискиот фонд полесно до прв дом 16/05/2022 09:27 ...
Извештај од Македонија 16 мај 2022 16/05/2022 10:17 ...
View More