Coming Up Mon 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
СБС МАКЕДОНСКИ

Забраните за патување ја разбиваат туристичката индустрија во Јужна Африка

A masked shopper buys chicken on a crowded sidewalk in Pretoria, South Africa, Saturday, Nov. 27, 2021. Source: AAP

Туристичките оператори во Јужна Африка се загрижени за нивните бизниси откако земјите воведоа забрани за патување како одговор на варијантата Omicron СOVID-19. Анти-владините протести во Белгија стануваат насилни, додека во Јордан, здравствените службеници се осудени на затвор поради смртта на 10 пациенти со КОВИД-19.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Забраните за патување ја разбиваат туристичката индустрија во Јужна Африка 07/12/2021 05:57 ...
Македонската заедница се прости од Мирчо Ангеловски 21/01/2022 04:12 ...
Извештај од Македонија 21 јануари 2022 21/01/2022 09:06 ...
Вести на СБС на македонски 21 јануари 2022 21/01/2022 12:28 ...
Вести на СБС на македонски 20 јануари 2022 20/01/2022 12:57 ...
Извештај од Македонија 20 јануари 2022 20/01/2022 11:51 ...
Значењето на Водици 19/01/2022 05:47 ...
Извештај од Македонија 19 јануари 2022 19/01/2022 11:02 ...
Вести на СБС на македонски 19 јануари 2022 19/01/2022 11:13 ...
Ќе има ли традиционално фрлање на крстот за Водици 18/01/2022 08:10 ...
View More