Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio

Australianet pa mundesi udhetimi deri ne vitin......

A Qantas plane approaches Adelaide in October 2020. The airline on Saturday operated the first repatriation flight from India since a travel ban was lifted. Source: AAP

Australianët që dëshirojnë të bëjnë një udhëtim jashtë shtetit ndoshta do të duhet të presin të paktën në mes të vitit të ardhshëm për ta bërë këtë.

Masat e buxhetit të këtij viti bazohen në supozimin se udhëtimi ndërkombëtar nuk ka gjasa të rritet përpara mesit të vitit 2022.

 

Qeveria federale thotë se po vepron sipas këshillave mjekësore të ekspertëve , por Laburistët thonë se Australianët po mbahen peng si pasojë e paaftësisë së Scott Morrison. 

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Australianet pa mundesi udhetimi deri ne vitin...... 15/05/2021 05:00 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More