Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Burgim i perjetshem per Kasapin e Bosnjes

Bosnian Serb military chief Ratko Mladic enters the court room in The Hague, Netherlands, 08 June 2021 Source: EPA/Peter Dejong / POOL

Gjykata e Kombeve të Bashkuara refuzoi apelin e ish-kreut ushtarak serb të Bosnjës dhe e dënoi atë me burgim të përjetshëm për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit.


Vendimi i vë vulën rolit të tij në një prej masakrave më të rënda që me mbarimin e Luftës së Dytë Botërore.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Burgim i perjetshem per Kasapin e Bosnjes 12/06/2021 03:23 ...
COVID-19: Preket ndjeshem Komuniteti Shqiptar ne Melburn, rreth 300 te infektuar me COVID-19 16/10/2021 30:31 ...
Edicioni Informativ - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:54 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 16 Tetor 2021 16/10/2021 04:31 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 16 Tetor 16/10/2021 06:27 ...
Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n 15/10/2021 05:37 ...
Australia përfiton nga shitja e municioneve në Afrikë 15/10/2021 05:42 ...
Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen 15/10/2021 09:58 ...
Organizata Boterore e Shendetit pergatitet të gërmojë më thellë mbi origjinën e COVID-19 15/10/2021 05:00 ...
View More