Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio

Buxheti 2021 - Cfare planesh ka qeveria per imigracionin

Source: AAP

Pandemia solli uljen e numrit te emigranteve ne Australi. Per here te pare qe me fillimin e Luftes se Dyte Boterore, shifrat e emigracionit rane ne nivele negative.

 

 

Kjo ka qene nje goditje e rende per ekonomine e cila po vuan nga mungesa e njerezve me aftesi dhe talente, nje goditje e cila pritet te kete pasoja per vitet ne vazhdim.

 

Por sipas eksperteve, nuk eshte vetem ekonomia ajo qe vuan. Vuan edhe pasuria kulturore e popullit Australian.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Buxheti 2021 - Cfare planesh ka qeveria per imigracionin 08/05/2021 05:00 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More